Kobieta Retro

To moje trzecie podejście do bloga. Bardzo liczę na to, że nareszcie skuteczne.

Piszę, bo lubię i potrafię. Dawno temu wystarczało mi branie udziału w konkursach dziennikarsko-literackich (nawet z sukcesami) i prowadzenie dziennika. Potem, w czasach studiów dziennikarsko-teologicznych, pracowałam w mediach i bakcyl komunikacji mnie nie opuścił.

Mówi się, że radio to teatr wyobraźni – i ja się z tym zgadzam. Mnie radio nauczyło nie tylko mówić (ciekawie, starannie i z sensem), ale i słuchać. Ludzie, których tam spotkałam w pewien sposób ukształtowali mnie, zwłaszcza pod względem zawodowym. A że wszystko, co dobre, kiedyś się kończy… Nie, nieprawda.

Dobre jest to, co stworzymy sami: z pasją i sercem. Ja z sercem na dłoni tworzę swoją rodzinę (mąż i trójka dzieci, w dalszych planach pies), a z pasją staram się przeżyć całe życie.

Mam wzloty i upadki. Raz w siebie wierzę i widzę świat w różowych barwach, a ludzi w samych superlatywach, innym razem dostaję od losu po tyłku i załamana uprawiam czarnowidztwo.

O tym też będę tu pisać. O blaskach i cieniach życia. Będę nawoływać do normalności i do szeroko pojętej tolerancji, czyli takiej postawy, która pozwoli nam zaakceptować cudze wybory nawet skrajnie różne od naszych. Będę się dzielić swoim doświadczeniem na wielu polach – jednak nie dlatego, że uważam się za ekspertkę, lecz po to, by może czasem stać się dla kogoś inspiracją.

To nie jest pamiętnik. Opisywane tu sytuacje i sprawy nie dotyczą tylko mojego życia i moich przeżyć. Nie czułabym się dobrze z aż takim ekshibicjonizmem. Ale tak, będę z Wami szczera. I będę bronić swoich przekonań, bo właśnie po to stworzyłam to miejsce. Jestem jednak bardzo otwarta na dyskusję i liczę, że Wy również.

To nie jest blog wyłącznie dla kobiet. Do lektury zapraszam również mężczyzn – i nie tylko po to, byście wraz ze mną zagłębili się w meandry kobiecej psychiki. Liczę również na rozmowę i dzielenie się wiedzą.

To co, wchodzicie w to?
Zapraszam!
Ewa, Kobieta Retro

Chcesz, bym napisała o czymś ważnym i ciekawym? Masz pomysł na współpracę?
Napisz do mnie!

jestem@kobietaretro.pl